oficiální stránky obce

Pivovarská prodejna ve Svijanech informuje o akcích na tyto druhy piva. 0,5 plechovkové nealkoholické pivo Vozka – 13 kč – platí do vyprodání zásob 11% Svijanský máz v balíku 6ks (s vánočním motivem) – 85 Kč – do vyprodání zásob. Od středy 25. ledna je vyhlášená akce na lahvovou 11% svijanský máz za 10,90 Kč – akce je prodloužená do středy 1. února.

 

O víkendu proběhly volby prezidenta ČR. V naší obci občané zvolili prezidentem se ziskem 424 hlasů Petra Pavla, Andrej Babiš získal 328 hlasů. Volební účast byla vyšší než v kole prvním a to 76,4%.  

 

 

Obec zprostředkovává zájezd do Senátu Parlamentu ČR dne 21. dubna 2023. Autobusová doprava je zajištěna. Předpokládaný odjezd z Příšovic je v 7.00, na programu je komentovaná prohlídka prostor Valdštejnského paláce s následnou prohlídkou jednacího sálu. Předpokládaný konec je ve 14:00 a návrat v 16,00. Oběd a drobné občerstvení je pro účastníky zdarma a je hrazen hostitelem – senátorem Canovem. Jednorázový příspěvek na dopravu činí 100 Kč na osobu.   Zájemci se mohou hlásit do konce února na obecním úřadě.  Podmínkou je hotovostní úhrada příspěvku na dopravu a nahlášení čísla občanského průkazu, který nutný pro umožnění vstupu. Počet účastníků je limitován, proto neváhejte s přihlášením.