oficiální stránky obce
  1. Vážení občané, chtěli bychom Vás pozvat na slavnostní  akci k 700. výročí od první písemné zmínky o naší obci. Oslavy se uskuteční v sobotu  dne 23.06.2018 na prostranství před sokolovnou v Příšovicích. Začátek slavností je v 11:00 hodin. Od 11:00 hodin Vám hodinku zahraje kapela Turnovanka. Zahájení  oslav starostou  bude ve 12:00 hodin a poté vystoupí děti z mateřské školy a základní školy v Příšovicích. Ve 13:30 hodin nám zahraje kapela Schovanky a v 15:00 hodin  proběhne křest  knihy o naší obci. Knihu si budete moci zakoupit přímo zde za zvýhodněnou cenu 199,- Kč. Po oslavách bude kniha ke koupi na OÚ za prodejní cenu 250,- Kč. V 15:30 hodin zahraje skupina THE BEATLE VETERAN CLUB a v 17:00 hodin ji vystřídá na pódiu kapela ADAPTACE.  V 18:30 hodin zahraje do 21:00 hodin Luboš Odháněl. Od 16:00 hodin v kapli sv. Václava bude sloužena slavnostní mše. V prostorách zrekonstruované  sokolovny proběhne výstava o historii obce. Po celý den pro Vás bude připraveno bohaté občerstvení.
  2. Svijanská prodejna Vám oznamuje, že do středy dne 20.06.2018 má lahvové pivo Svijanský máz 11 za cenu 9,90 Kč.
  3. Pošta Příšovice sděluje, že v pátek dne 15.06.2018 bude otevřena pouze do 16:30 hodin. Děkují za pochopení.
  4. Další pozvánka je na zámecké slavnosti ve Svijanech, které se uskuteční tuto neděli dne 17.06.2018. Začátek akce je od 09:00 hodin na Zámku Svijany. Na programu je dětská prohlídka  zámku s pohádkovými postavami, ukázka historických vozidel a motorek, slavnostní naražení pivního sudu. Nebude chybět tradiční jarmark s kulinářskými specialitami, pro děti je připravena jízda na ponících a mini ZOO, kouzelník, sokolník a mnoho dalšího. Vstupné dospělí na venkovní areál  50,- Kč, děti 30,- Kč, zámek dospělí 60,- Kč, děti 40,- Kč. Užijte si zábavný den na zámku.
  5. S předstihem Vám oznamujeme, že v neděli dne 24.06.2018 proběhne v naší obci sběr nebezpečných složek komunálního odpadu. Pojízdná sběrna přijede ve 13:30 hodin na prostranství před sokolovnu. Přijímány budou následující nebezpečné složky komunálních odpadů: obaly obsahující zbytky nebezpečných látek, včetně olejových filtrů; oleje a tuky; absorpční činidla /znečištěný textilní materiál/; barvy, lepidla a pryskyřice; rozpouštědla; kyseliny; zásady /hydroxid/; nepoužitá léčiva; pesticidy /hnojiva/; akumulátory, baterie, články a zářivky. POZOR – vše musí být řádně označeno v uzavřených obalech a objemu a množství odpovídající provozu běžné domácnosti. NEBUDE  přijímáno  následující  – ELEKTRO – lednice, mrazící boxy,  televize, mikrovlnné trouby , počítače, tiskárny apod. STAVEBNÍ ODPAD – včetně eternitu, azbestu, asfaltu, omítek,lepidel, směsí apod. a nebezpečné odpady vznikající při podnikatelské činnosti. Odpady musí být předány osobně občany. Odpad, který nebude předán přímo občany nebo zástupcem obce a bude na stanoviště umístěn před příjezdem mobilní sběrny nebo po jejím odjezdu, nebude odvezen.
  6. Před obecním úřadem byla  dnes nalezena dětská mikina zelené barvy. Velikost 8 – 10 let. K vyzvednutí  je na OÚ.